بیت کوین

بیتکوینبیت کوین (BTC) در کارگزاری فارکسر

 

LOW

HIGH

CHANGE

PRICE

SYMBOL

0
0
0
0
BTCUSD

 

 
 

 

بیت کوین چیست؟

 

بیت کوین

معروفترین ارز دیجیتال یا ارز مجازی است که ارزش پولی دارد و به عنوان یک وسیله مبادله مستقل از هر مرجع مرکزی عمل می کند. بیت کوین در بستر شبکه ای بزرگ که به آن بلاک چین می گویند، فعالیت می کند به همین دلیل بیتکوین را می توان به صورت الکترونیکی به روشی ایمن، قابل تأیید و تغییر ناپذیر انتقال داد. این شبکه کاربران بسیار زیادی دارد و در داده های آن نمی توان دخالت کرد.

بیت کوین یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال در بازار است. بیت کوین که اولین بار در سال 2009 توسط ساتوشی ناکاموتو معرفی شد، رتبه اول بازار کریپتو را بر اساس ارزش بازار حفظ کرده است. بیت کوین راه را برای بسیاری از آلتکوین های موجود در بازار هموار کرد و لحظه ای مهم را برای راه حل های پرداخت دیجیتال رقم زد.

هیچ توکن فیزیکی BTC وجود ندارد، بنابراین می توانید بیت کوین را به عنوان پول دیجیتال در نظر بگیرید. بیتکوین خطوطی از رمزهای رایانه ای است که ارزش پولی دارد و همراه با مصرف زیاد انرژی برق تولید می شوند. بیت کوین شکلی از پولهای دیجیتالی هست که با محاسبات ریاضیاتی پیچیده خلق می شود. از آنجائیکه در بستر شبکه ای بزرگ تراکنش های بیت کوین کاملا شفاف هستند و نمی توان آنها را سانسور کرد. شما می توانید به راحتی برای هر کسی در جهان پول ارسال کنید. این یک سیستم مالی است که به جای یک بانک مرکزی یا دولت، توسط هزاران رایانه در سراسر جهان پشتیبانی می شود.

مزیت های بیت کوین

  • امنیت بالا
  • دیجیتالی
  • غیر متمرکز
  • کارمزد کم
  • سرعت بالا
  • شفاف
  • تضمین انجام تراکنش
چه عواملی بر قیمت بیت کوین تأثیر دارد؟

عواملی مثل عرضه و تقاضا در هر ارزی تأثیر زیادی دارد. اگر تقاضا زیاد باشد قیمت لحظه ای بیت کوین افزایش پیدا می کند. هالوینگ یا هاوینگ که نصف شدن پاداش استخراج در هر چهار سال یک بار اتفاق می افتد، بر قیمت بیت کوین اثر گذاشته و باعث افزایش قیمت آن می گردد. همچنین قوانین رگولاتوری دولت ها در قبال بیت کوین بر اساس سیاستهای جدیدی که برای گرفتن مجوزها برای ورود ماینر ها تعریف می کنند، بر قیمت لحظه ای بیتکوین، تاثیر به سزایی دارد. همچنین روابط و اوضاع سیاسی کشورها نیز بی تاثیر نیست. رسانه های اجتماعیهمچون توئیتر، ردیت، وغیره نیز تأثیرگذار است. با بالا رفتن قیمت بیت کوین، کمتر کسی حاضر است دارایی خود را بفروشد و این باعث می شود، قیمت بیتکوین بیشتر بالا رود.

همین الان معاملات BTC بیت کوین و ارز دیجیتال در کارگزاری فارکسر را آغاز کنید!

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}