اتریوم

قیمت اتریوماتریوم(ETH)در کارگزاری فارکسر

 

LOW

HIGH

CHANGE

PRICE

SYMBOL

0
0
0
0
ETHUSD

 

 
 

اتریوم (ETH) دومین توکن ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است. تصور بر این است که این توکن هم یک ارز دیجیتال است، و به ارز دیجیتال اتریوم معروف است، اما اینگونه نیست. اتریوم یک شبکه مبتی بر بلاکچین است که دارای مرورگر، زبان برنامه نویسی و سیستم پرداخت مخصوص به خود است. اتریوم یک پلتفرم برای اجرای برنامه های غیر متمرکز و قراردادهای هوشمند بدون دخالت واسطه هاست. این به دلیل این واقعیت است که با معرفی عملکرد قرارداد هوشمند، نوآوری ها و موارد استفاده زیادی را در صنعت به ارمغان آورده است که راه را برای صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) و برنامه های غیرمتمرکز یا Dapps هموار کرده است.

اتریوم به کاربران اجازه می‌دهد نرم‌افزارهایی را بسازند و مستقر کنند، معمولاً به شکل Dapps، که سپس توسط یک شبکه توزیع‌شده جهانی از رایانه‌هایی که همگی اتریوم را اجرا می‌کنند، تغذیه می‌شوند. شبکه اتریوم غیرمتمرکز است و در برابر هر نوع سانسور یا خرابی بسیار مقاوم است.

علاوه بر این، اتریوم یک پلتفرم بلاک چین منبع باز است که با استفاده از ارز اصلی خود به نام اتر یا ETH ارز اتریوم اجرا می شود. تمام کارمزدهای تراکنش شبکه یا کارمزد گاز به صورت ETH ارز اتریوم پرداخت می شود. 

اتریوم یا اتریوم توکنی است که به طور خاص توسط بلاک چین اتریوم برای پرداخت تراکنش ها استفاده می شود. این توکن مسئول تامین انرژی تقریباً هر چیزی است که در شبکه رخ می دهد.

شبکه اتریوم می تواند توسط هر کسی برای ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند، که برنامه های نرم افزاری هستند که به طور مستقل و بدون دخالت کاربر اجرا می شوند، استفاده کند. رشد اتریوم را می‌توان تا حدی به قابلیت قرارداد هوشمند آن نسبت داد، که اکوسیستم رو به رشدی از Dapps، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و موارد دیگر را فعال کرده است.

به‌طور پیش‌فرض، اتریوم از مکانیسم اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند، اما شبکه به‌عنوان بخشی از ارتقای اتریوم 2.0 به آرامی به سمت اثبات سهام (PoS) می‌رود. ارتقای اتریوم 2.0 در دسامبر 2020 با راه اندازی زنجیره بیکن آغاز شد. جامعه Ethereum تنها در هفته اول با پرداخت 1 میلیون ETH ارز اتریوم از این ارتقا پشتیبانی کرد.

ویژگی های اتریوم

به دلیل دخالت نداشتن شخص ثالث برای مدیریت و نظارت بر اتریوم، داده های شبکه به هیچ عنوان قابل حذف یا تغییر نیستند. کوچکترین تغییر در پلتفرم اتریوم بایستی به تایید همه ی اعضای آن برسد. این باعث می شود که هیچ سانسور یا تقلب در سیستم صورت نگیرد. از آنجائیکه نهاد مرکزی اطلاعاتی وجود ندارد، اطلاعات افراد روی سیستم شخصی خودشان ذخیره می شود و در نتیجه احتمال هک شدن و سرقت اطلاعات بسیار پایین است. سیستم رمزنگاری مورد استفاده، باعث شده است که میزان امنیت شبکه بسیار بالا رود. غیر قابل توقف بودن ارز اتریوم باعث می شود که همواره آنلاین باشد و یکی از ویژگی مهم این شبکه به شمار می آید.

قیمت اتریوم

در واقع قیمت لحظه ای اتریوم که با نماد اختصاری ETHUSDT نسبت به ارز دیجیتال تتر نمایش داده می شود، در بازار رمز ارزها رتبه دوم در این بازار دارد. نوسانات قیمت ارز اتریوم را در نمودار فوق مشاهده کنید.

خرید اتریوم پیچیدگی خاصی ندارد.

هم اکنون می توانید خرید اتریوم و فیوچرز اتریوم در کارگزاری فارکسر با ضریب اهرمی و خرید ارز اتریوم مستقیم با صرافی باینانس را از طریق کارگزاری فارکسر آغاز کنید!
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}