Untitled Document

  گاز طبیعی آمریکا GASus

 

 

گاز طبیعی آمریکا چیست؟

گاز طبیعی یا گاز فسیلی شکلی از سوخت فسیلی است که عمدتاً از متان به همراه مخلوطی از اجزایی مانند مایعات گاز طبیعی، دی اکسید کربن، اتان، پروپان، بخار آب و سایر عناصر تشکیل شده است. این سوخت به طور گسترده در فعالیت های مختلف استفاده می شود زیرا یکی از دوستدار محیط زیست ترین و پاک ترین سوخت های فسیلی است. سوخت گاز طبیعی معمولاً برای تولید برق، گرمایش یا به عنوان یارانه سوخت بنزین برای وسایل نقلیه استفاده می شود.

گاز طبیعی را می توان در خشکی، فراساحل یا زیر کف اقیانوس، بین سنگ ها یا سنگ های رسوبی، شیل، در میادین نفتی یا ذخایر زغال سنگ یافت. بسته به سازندهایی که گاز طبیعی در آن استخراج می شود، گاز را می توان گاز طبیعی معمولی و غیر متعارف نامید و یا اگر همراه با ذخایر نفت خام یافت شود، به عنوان گاز طبیعی مرتبط برچسب گذاری می شود. فرآیند یافتن و جمع آوری با حفاری چاه های گاز طبیعی انجام می شود و پس از آن به سوخت پاک قابل استفاده تبدیل می شود.

همانطور که در مورد سایر کالاها وجود دارد، ارزش گاز طبیعی نیز تحت تأثیر سطوح عرضه و تقاضا و عواملی مانند شرایط اقتصادی، شرایط سیاسی، ذخایر موجود، کشف جایگزین های سبز و ارزش سایر سوخت ها قرار دارد.

گاز طبیعی به عنوان یک کالا می تواند در بورس هایی مانند بورس کالای نیویورک (NYMEX) یا بورس بین قاره ای (ICE) معامله شود.

 

تغییرات گذشته قیمت گاز طبیعی ایالات متحده

گاز طبیعی کاربرد وسیعی در زندگی روزمره دارد و نقش مهمی در اقتصاد دارد. ارزش آن تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد. تقاضا و عرضه به فصلی بودن بستگی دارد و همچنین ارزش گاز طبیعی در مسیری مشابه نفت و سایر سوخت های فسیلی حرکت می کند. بر این اساس، گاز طبیعی دارای نوسانات بالایی است که آن را به کالایی جذاب برای تجارت تبدیل می کند. از سال 2016، گاز طبیعی در نوامبر 2018 با نزدیک به 4.8 دلار (3.88 پوند) بالاترین قیمت را داشت، اگرچه در مارس 2020 با قیمت 1.6 دلار (1.29 پوند) کاهش یافت. از نمودار قیمت می توان دریافت که به صورت روزانه، قیمت گاز طبیعی این امکان را دارد که حتی 5 درصد یا بیشتر نوسان داشته باشد.

به دلیل فصلی بودن آن، ارزش گاز طبیعی در طول دوره های زمستانی افزایش می یابد در حالی که در فصول گرمتر کمتر است.
کاهش قابل توجه ارزش نسبت به سه ماهه چهارم سال 2019 که در سال 2020 ادامه یافت، نتیجه عوامل متعددی بود. شیوع ویروس کرونا فعالیت اقتصادی جهانی را کاهش داده است که منجر به کاهش تقاضا برای گاز طبیعی شده است.

همچنین قیمت نفت در بازارهای کالاها ضربه شدیدی خورد و نفت در سه ماهه اول سال 2020 نسبت به سال 2019 بسیار ارزانتر بوده است.
 

 

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}