نرخ دلار آمریکا به دلار کانادا

نوسانات دلار آمریکا به دلار کانادا دلار آمریکا/دلار کانادا

نمودار USD/CAD نشان دهنده رابطه بین دلار آمریکا و کانادا است. به دلیل پرنده لون که روی سکه یک دلاری کانادا نقش بسته است به ارز دوم در جفت ارز USD/CAD لقب «Loonie» داده شده است. USD/CAD به عنوان یکی از جفت ارزهای کالایی جهان از حجم معاملات قابل توجهی برخوردار است. در واقع، کانادا بزرگترین تولیدکننده نفت در بازار ایالات متحده آمریکا است، بنابراین، این نرخ در درجه اول با نفت مرتبط است.

در طول مناقشات تجاری یا تنش‌های تجاری بین ایالات متحده و کانادا، نرخ ارز USD/CAD می‌تواند بی‌ثبات‌تر شود. اگر سرمایه گذاران معتقد باشند که اقتصاد قوی تری نسبت به کانادا دارد، دلار آمریکا ممکن است تقویت شود.

 

افزایش نرخ ارز USD/CAD در اثر افزایش تولید نفت آمریکا

نرخ مبادله USD/CAD زمانی افزایش می‌یابد که ایالات متحده نفت بیشتری تولید کند، که می‌تواند منجر به کاهش قیمت جهانی نفت و ضعیف‌تر شدن اقتصاد کانادا شود.

تأثیر نرخ بهره بانک کانادا بر نرخ مبادله USD/CAD

بانک کانادا سیاست های پولی در کانادا از جمله نرخ های بهره را کنترل می کند. تغییرات در نرخ های بهره می تواند بر اقتصاد کانادا و ارزش دلار کانادا تاثیر بگذارد که می تواند بر نرخ مبادله USD/CAD تاثیر بگذارد.

پیش بینی USD/CAD

کارشناسان تداوم ضعف دلار کانادا را پیش بینی می کنند": کارشناسان ارز می توانند پیش بینی کنند که نرخ مبادله USD/CAD در آینده به کجا خواهد رفت. اگر آنها پیش‌بینی کنند که دلار کانادا در برابر دلار آمریکا تضعیف خواهد شد، این می‌تواند منجر به تقاضای بالاتر برای دلار آمریکا و نرخ مبادله USD/CAD بالاتر شود.

نوسانات USDCAD در میان نوسانات قیمت کالاها

دلار کانادا به عنوان یک ارز کالایی تحت تاثیر نوسانات قیمت کالاهایی مانند نفت و طلا است. تغییرات در قیمت کالاها می تواند باعث نوسانات در نرخ ارز USD/CAD شود زیرا معامله گران موقعیت خود را بر اساس شرایط بازار تنظیم می کنند.

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}